Nejnovější aktuality

13.1.2017

Taliansko – miesto na ideálnu dovolenku

Bormio

Nadmorská výška tohto strediska sľubuje ideálne snehové podmienky po celú sezónu. Bormio ocenia predovšetkým skúsenejší lyžiari, ktorí si naplno užijú dlhé prudšie svahy. Energiu môžete doplniť v miestnom après-ski napríklad lahodným bombardinom.

 

Madesimo

Madesimo nepatrí medzi veľké strediská a práve to je jeho veľká výhoda. Panuje tu príjemná rodinná atmosféra. Už vás nudia zjazdovky? Vyskúšajte freeride vo Val di Lei. Na poludnie si dajte pauzu a posilnite sa v miestnych reštauráciách. Vyskúšať môžete napríklad lasagne, na horskom vzduchu chutia božsky.

 

Val di Fiemme

Ak nie ste priaznivci zjazdového lyžovania, zájdite do Val di Fiemme, kolísky bežeckého lyžovania. Ubytovať sa môžete v malebnom mestečku Cavalese alebo priamo na štarte bežeckých stôp v Predazze. Večer si v miestnej reštaurácii alebo bare vychutnajte pohárik dobrého vína.

 

Miláno

Viac než hory vás láka mesto? Navštívte Miláno. Lietadlom sa do druhého najväčšieho talianskeho mesta dostanete za menej než hodinu a pol. Milovníci architektúry a histórie si zaiste prídu na svoje pri návšteve Duomo di Milano. A keď navštívite všetky pamiatky, kúpte si niečo pekné na seba a vyrazte na večeru.

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?