Nejnovější aktuality

31.8.2018

Septembrový relax? Grado!

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody? Potom neostáva nič iné, len vyraziť za nekonečnými zlatými plážami na talianske pobrežie Jadranského mora. Predstavujeme kúzelné mestečko Grado, kde si príde na svoje celá rodina.

 

Pre každého niečo

Prímorské letovisko Grado leží v severnej časti Jadranu severne od Benátok v oblasti Friuli – Venezia Giulia a svojim návštevníkom ponúka rôznorodé vyžitie. Od relaxácie vo vyhlásených Spa centrách, cez leňošenie na nekonečných a dobre udržiavaných plážach až po romantické prechádzky historickými zákutiami mesta.

 

Odpočiňte si v kúpeľoch

Mesto sa môže pochváliť práve bohatou históriou, ktorá siaha až do dôb starého Ríma. Najväčšie architektonické skvosty pochádzajú z doby medzi 6. a 15. storočím, kedy Grado spolupracovalo s neďalekými Benátkami. V 19. storočí došlo v meste vďaka jeho unikátnej mikroklíme k vybudovaniu kúpeľov. Grado dodnes patrí medzi najlepšie kúpeľné letoviská sveta. Vy si dokonalý relax budete môcť vychutnať v novo zrekonštruovaných Spa centrách.

 

Pochutnajte si

K perfektnej dovolenke neodmysliteľne patrí aj kvalitné jedlo a pitie. Toho samozrejme v Gradu nájdete dostatok takmer na každom rohu. Bol by hriech neochutnať niektorú z morských špecialít v jednej z miestnych reštaurácií. Zájsť môžete aj na pravou taliansku pizzu a na zľahnutie si potom vychutnať silné, dôkladne pripravené espresso.

Tak čo, vyrazíte si v septembri dobiť baterky?

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?