Nejnovější aktuality

20.8.2018

Najkrajší priesmyk Dolomitov

Na bicykli, na motorke alebo po svojich… Nech už zvolíte akýkoľvek variant scenérie priesmyku, Passo di Giau vám určite vyrazí dych. Vydajte sa do talianskych Dolomitov objaviť túto jedinečnú šou.

 

Úžasné scenérie

Priesmyk Giau sa nachádza v nadmorskej výške 2236 m n. m. v talianskej provincii Belluno a spája Cortinu d’Ampezzo s mestečkom Selva di Cadore. Z najvyššieho bodu priesmyku sa vám práve na Cortinu a ďalšie mestečká ponúkne nádherný výhľad. Priesmyk je lemovaný majestátnymi horami. Pri jasnom počasí si budete môcť vychutnať pohľad na Marmoládu, masív Sella, vrcholy priesmyku Falzarego a Tri zuby.

 

Kedy vyraziť

Dolomity sa pyšnia až 300 slnečnými dňami v roku. Najväčšia pravdepodobnosť najstálejšieho a najpriaznivejšieho počasia je na konci augusta a v septembri. V týchto dňoch by sa vám tiež mala naskytnúť jedna z najlepších viditeľností.

 

Čo ochutnať

Pri potulkách horským terénom vám zaiste skôr či neskôr vyhladne a budete musieť doplniť energiu. To našťastie nie je v Taliansku žiadny problém. V Dolomitoch si môžete vychutnať miestnu zverinu pripravenú na mnoho rôznych spôsobov. Večerné posedenie potom perfektne doplní lopárik plný domácich údenín a syrov. A keď ste milovníci sladkého, dajte si akýkoľvek dezert dochutený lesnými plodmi – frutti di bosco.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?