Nejnovější aktuality

10.10.2018

Jesenné hodovanie na Sardínii

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia! Barbagia je oblasť ležiaca vo vnútrozemí ostrova, preto sa jej tiež hovorí srdce Sardínie. Svojrázny kraj je pretkaný horami, ktoré podtrhujú jeho drsnejší ráz. Obyvatelia Barbagie boli nazývaní barbarmi už v dobách rímskych legionárov, ktorým sa počas kolonizácie nikdy nepodarilo túto oblasť úplne podrobiť. Drsná a krásna príroda a svojrázny spôsob života tamojších obyvateľov tvoria z oblasti miesto so vskutku výnimočnou atmosférou.

 

Jeseň v Barbagii

Jesenné mesiace sú v Barbagii zasvätené dobrému jedlu a pitiu. V tridsiatich dvoch obciach sa víkend čo víkend konajú gastronomické slávnosti. Stačí si len nájsť dátum a vyraziť do tej dedinky, ktorá je práve hostiteľom. A na čo všetko sa môžete počas festivalu tešiť? Kulinárske špeciality sú samozrejmosťou! Ochutnať môžete od syrov, cez mäso, cestoviny, domáce džemy až po vynikajúce sladké zákusky. Všetko samozrejme zaručene domáce, z čerstvých lokálnych surovín. Nechajte si nanosiť čo hrdlo ráči priamo od miestnych obyvateľov. Festival pochopiteľne nie je iba o jedle. Vďaka nemu preniknete aj do sveta sardínskych tradícií a zvykov. Sardínčania sa počas festivalu obliekajú do svojich tradičných krojov a v dedinách panuje veľmi príjemná atmosféra, často podporená aj lahodným vínom z miestnych viníc.

Pokiaľ hľadáte únik z pochmúrnej stredoeurópskej jesene, môže byť pre vás Barbagia príjemným a hlavne chutným objavom.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?