Nejnovější aktuality

14.6.2017

Talianska Kampánia ponúka všetko, čo k poriadnej dovolenke patrí

Medzi ďalšie turisticky atraktívne miesta patrí Vezuv a Pompeje. Milovníci mora iste ocenia niekoľko dní strávených na ostrove Ischia. Vitajte v oblasti plnej historických pamiatok, dobrého jedla, dlhých piesočných pláží a priezračného mora. Vitajte v Kampánii!

 

Neapol

Ak sa vydáte do Kampánie, bola by škoda nenavštíviť jej hlavné mesto Neapol. Milovníkom histórie ponúka rad pamiatok. Počas prechádzania by ste sa rozhodne mali zastaviť a ochutnať miestnu pizzu. Kde inde by mala chutiť lepšie než na mieste, kde po prvý raz vznikla.

 

Vezuv a Pompeje

Návšteva vykopávok starovekého mesta Pompeje predstavuje netradičný zážitok. Budete sa prechádzať po viac než 2000 rokov starej kamennej dlažbe a ľahko si urobíte predstavu o tom, ako vyzeralo toto staroveké mesto v dobe svojej najväčšej slávy.

Návštevu Pompejí môžete ľahko spojiť s výstupom na stále činnú sopku Vezuv, ale pozor, nepreceňte svoje sily. V lete môže byť výstup na 1279 metrov vysoký vulkán pomerne náročný, ale následná odmena v podobe dych berúceho výhľadu na Neapolský záliv stojí za to.

 

Amalfské pobřeží

Ak by sme mali odporučiť jedno miesto, ktoré rozhodne nevynechať, odporučili by sme Amalfské pobrežie a rozprávkové mestečko Amalfi. Pri návšteve prímorského letoviska na vás dýchne duch orientu. Amalfi bolo významným obchodným prístavom a arabský vplyv je tu poznať dodnes.

 

Čo ochutnať

Dovolenka v Taliansku je vždy spojená s lahodným jedlom a pitím. Po zdolaní sopky a návšteve historických pamiatok budete iste potrebovať doplniť energiu. Nielen Neapol, ale celá oblasť Kampánie, je preslávená výrobou tradičnej pizze. Autentická Margherita je výsadou každého majstra pizzéra, preto neurobíte chybu, keď zvolíte práve túto klasiku.

Pizza však nie je jediným kulinárskym pokladom regiónu. Kraj sa preslávil takisto výrobou mozzarelly z byvolieho mlieka. Na tradičný syr narazíte na každom rohu a odolať jeho ochutnávke je takmer nemožné.

Ak radi skúšate rôzne typy cestovín, pri návšteve Kampánie nesmiete vynechať miestnu špecialitu – spaghetti alla puttanesca s olivami, kaparami, ančovičkami, paradajkami a cesnakom. Výrazné ingrediencie perfektne odrážajú chute typické pre tento kraj.

 

Dokonalý relax na ostrove Ischia

Ischia, prezývaná tiež Zelený ostrov, ponúka svojim návštevníkom všetko potrebné na dokonalý odpočinok. Výborné jedlo, priezračné more smaragdovej farby a vďaka svojmu vulkanickému pôvodu tiež termálne pramene. Na ostrov sa pohodlne dopravíte trajektom z Neapola.

 

Historické pamiatky, prírodné bohatstvo, neodolateľná gastronómia a pohodový oddych – to je Kampánia.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?