Nejnovější aktuality

9.4.2018

Snová krajina pri jazere Braies

Priezračne čistá voda, intenzívna modrá farba, majestátne hory a výhľady vyrážajúce dych. Vydajte sa na jarný výlet k Lago di Braies a zažite túto rozprávku na vlastnej koži.

 

Jarný výlet
Priezračné jazero Braies sa nachádza v Južnom Tirolsku a zo Slovenska je ľahko dostupné, autom sa k nemu dostanete za asi 9 hodín a verte, že táto cesta stojí za to. V letnej sezóne býva pri jazere pomerne rušno, preto nie je na škodu vydať sa tam už na jar, keď sa príroda prebúdza. Vegetácia síce ešte nebude tak zelená, ale výlet bez davov turistov určite oceníte.

 

Na suchu aj na vode
Krajina okolo jazera priamo nabáda k prechádzke, počas ktorej sa budete kochať nádhernými scenériami. V sezóne je možné požičať si pramicu a vyplávať na jazero. Aj odtiaľto sa vám naskytnú krásne pohľady na týčiace sa majestátne Dolomity.

 

Kde sa najesť
Keď vás prepadne hlad, zažeňte ho v reštaurácii miestneho hotelu Lago di Braies, ktorý tu stojí už od roku 1899. Na jeho terase môžete dať oddýchnuť svojim nohám, a pritom stále obdivovať krásy alpskej prírody. Menšie občerstvenie zoženiete aj v priľahlom bufete, ktorý je otvorený celý deň. Oblasť Južného Tirolska sa môže pochváliť chutnou gastronómiou. Jednou zo špecialít sú knedle na mnoho spôsobov. Vyskúšať môžete špenátové, syrové alebo s vyškvarenou slaninkou.

Nalákali sme vás? Tak hurá na cestu za jarným poznaním!

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?