Nejnovější aktuality

7.6.2017

Šalát z raja

Cítite s prichádzajúcim letom potrebu odľahčiť svoj jedálniček? Inšpirujte sa receptom na šalát z raja. Tento osviežujúci pokrm poteší chuťové poháriky a zároveň prospeje vášmu zdraviu.

Insalata paradiso

 

Ingrediencie:

  • 200 g čerstvej rokety (môže byť aj rukola)
  • 2 čerstvé mangá
  • 2 čerstvé avokáda
  • 2 balenia mozzarelly Galbani light
  • Šťava z dvoch limetiek
  • Čerstvé červené chilli papričky
  • 2 čerstvé jarné cibuľky
  • Extra panenský olivový olej

 

Všetky suroviny dobre umyte a osušte, najmä roketu. Avokáda pozdĺžne rozpoľte, kôstku odstráňte, potom ošúpte a nakrájajte na tenké plátky. Rovnako pracujte aj s mangami, postupujte opatrne, ich dužina na kôstke pevne drží, preto ju nie je vôbec ľahké odstrániť. Mozzarellu nakrájajte na tenké plátky a začnite s kompozíciou šalátu.

Doprostred misy položte roketu, okolo potom striedavo ukladajte mango, avokádo a mozzarellu. V malej miske pripravte zálievku, zmiešajte na kolieska pokrájané chilli papričky s limetkovou šťavou a za ďalšieho miešania po kvapkách pridávajte extra panenský olivový olej. Zalejte šalát, ozdobte ho kolieskami čerstvo nakrájanej jarnej cibuľky. Podávajte za studena.

 

Doplňte látky potrebné pre zdravie

 

Listy rokety sú bohaté na vitamín C. To isté platí aj o mangu, ktoré má navyše aj nezvykle vysoký obsah ďalších prospešných antioxidantov – vitamínu E a betakaroténu. Toto tropické ovocie patrí tiež medzi významné zdroje vitamínu A a B6. Vďaka svojmu zloženiu je tak veľmi prospešné pre naše zdravie. S blížiacou sa sezónou plaviek určite oceníte aj jeho nízku kalorickú hodnotu.

Avokádo už síce nie je natoľko diétne, ale napriek tomu je veľmi zdravé. Je bohaté na proteíny, esenciálne aminokyseliny a nenasýtené tuky bez obsahu cholesterolu. Pravidelná konzumácia avokáda tak napomáha prevencii kardiovaskulárnych ochorení, obmedzuje únavu, podporuje regeneráciu a zlepšuje imunitu.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?