Nejnovější aktuality

25.4.2018

Procida – kúsok raja v neapolskom zálive.

O Ischii a Capri ste už asi počuli. Tieto dva ostrovy majú ale v Neapolskom zálive ešte ďalšieho suseda – ostrov Procida. S rozlohou 4,1 km² je síce najmenším zo zmienenej trojice, aj tak má ale čo ponúknuť.

 

 

Uniknite turistom

Pokiaľ vyhľadávate ticho bez davov, je pre vás malý ostrov Procida správnou voľbou. V porovnaní s populárnejšími ostrovmi nie je tak navštevovaný a nájdete na ňom vytúžený pokoj. Ostrov je sopečného pôvodu a má veľmi členité pobrežie lákajúce k príjemným prechádzkam.

 

Čo nevynechať

Vychutnajte si atmosféru najväčšieho prístavu ostrova Marina Grande. Na 91 metrov vysokom vrchu Terra Murata sa týči najväčšia dominanta Procidy – hradný komplex s námestím Piazza delle Armi, kláštorom a bazilikou San Michele Arcangelo. Prekonať pár desiatok výškových metrov rozhodne stojí za to. Nádherné výhľady na ostrov aj šíre more vám budú dostatočnou odmenou. Až sa budete chcieť schladiť, vydajte sa cez prístav po pobreží 2 km na juh do krásnej zátoky Chiaiolella s možnosťou pekného kúpania.

 

Čo ochutnať

Veľkým prínosom ostrova je rybolov, takže určite nevynechajte čerstvé úlovky ponúkané v miestnych reštauráciách. Podnebie ostrova je vhodné pre pestovanie vína a citrusov. Počas návštevy budete mať možnosť ochutnať šťavnaté citróny zvané cedri.

S výletom na ostrov neotáľajte. Hoci budete v Neapolskom zálive len ťažko hľadať pokojnejšie miesto, cestovný ruch predsa len siaha už aj sem. Ostáva len dúfať, že malé farebné rybárske domčeky a ospalá atmosféra ostrova budú odolávať čo najdlhšie.

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?