Nejnovější aktuality

28.6.2018

Morom obmývané Bogliasco

A Bogliasco poznáte? Nie? No tak sa poďte zoznámiť! Bogliasco je malé mestečko ležiace v Janovskom zálive na pobreží Ligúrskeho mora. Jeho rozloha je len 4,4 km² a žije v ňom okolo 4 500 obyvateľov. Ideálne miesto na pokojný letný výlet, čo hovoríte?

 

 

Kedy vyraziť?

 

Vhodným mesiacom na návštevu Bogliasca a celej Ligúrskej riviéry je august. Aj keď majú v tomto čase dovolenku aj Taliani, nebojte sa, že by ste na plážach bojovali o miesto. Prekrásne pláže mestečka sú skvelým miestom pre chvíle dovolenkového relaxu. V auguste sa tiež koná veľa slávností, či už sú to oslavy mora sprevádzané ohňostrojmi, koncerty, alebo cirkevné obrady. Keď budete mať šťastie, môžete zažiť pravú taliansku atmosféru spoločne s miestnymi.

 

 

Kam na výlet?

 

Okrem pohodového kúpania ponúka Bogliasco aj rad historických pamiatok. Za návštevu rozhodne stojí kostol Natività di Maria Santissima alebo originálny most z 13. storočia. Až budete mať mestečko prechodené krížom krážom, vydajte sa do 11 kilometrov vzdialeného hlavného mesta Ligúrie – Janova. Okrem jedného z najväčších prístavov Stredomoria môžete obdivovať i historické centrum. Jeho časť je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

 

 

Čo ochutnať?

 

Ligúrska kuchyňa je založená predovšetkým na daroch mora. Neváhajte si pochutnať na tých najčerstvejších špecialitách. K dobrému jedlu samozrejme patrí dobré víno, ktoré sa v regiónu pestuje. Vyskúšať môžete napríklad tradičnú odrodu pigato.

 

Prajeme vám to najchutnejšie leto!

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?