Nejnovější aktuality

14.3.2017

Vydajte sa načerpať energiu do jarnej Apúlie

Puglia alebo Apúlia je v mnohých ohľadoch trochu netypické Taliansko. Tento región sa nachádza na juhu krajiny v tzv. opätku talianskej čižmy. Kultúra Apúlie je silne ovplyvnená gréckymi, tureckými aj arabskými vplyvmi, čo je viditeľné najmä na miestnej architektúre.

Prečo sa do Apúlie vydať práve na jar? Marcové teploty sa pohybujú okolo 15 – 17 stupňov. Čo je oproti letným 37 príjemnejší variant na užívanie si miestnych lákadiel. Iste uvítate tiež mimosezónny menší počet turistov, ľahšie zoženiete ubytovanie, mestečká nebudú preplnená a budete tak mať dostatok priestoru pre rozvláčne prechádzky.

Tak čo? Už pomaly balíte kufre, ale stále neviete, kam presne vyraziť? Výhodné letenky si zaobstaráte priamo do hlavného mesta Apulie – Bari, odkiaľ môžete podnikať ďalšie výlety po okolí. Za návštevu rozhodne stojí čarovná dedinka Alberobello s typickými domčekmi trulli stavanými bez malty z opracovaných kameňov. Z Bari sa vláčikom pohodlne dostanete do malebného prímorského mestečka Polignano a Mare, ktoré sa pýši domami vystavanými na skalných útesoch.

Zaujíma vás, na čom si v Apúlii pochutnáte? Základom apúlijskej gastronómie je kvalitný chlieb, ktorý si najlepšie vychutnáte len s kvapkou panenského olivového oleja. Bol by hriech neochutnať lopárik plný lahôdok, či už ako predjedlo, alebo len tak k poháriku dobrého vína. Na takom lopáriku nájdete pikantné údeniny, sušené paradajky a samozrejme variáciu syrov miestnej výroby, medzi ktorými nechýba ani lahodná mozzarella.

Tak šupito presto! Kúpiť letenky, zbaliť sa a hurá na juh Talianska načerpať energiu po tohtoročnej vyčerpávajúcej zime!

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?