Nejnovější aktuality

27.9.2017

Predĺžte si leto na Sicílii

Vydajte sa preskúmať krásy Sicílie, rozlúčte sa s letom ako sa patrí

Rozmanitý ostrov ponúka všetko, čo by ste na dovolenke mohli vyhľadávať – krásne pláže, starodávne mestá, horské dedinky, fascinujúcu prírodu a samozrejme vynikajúce jedlo a pitie.

 

SRDCE SICÍLIE

Pokiaľ chcete spoznať autentickú Sicíliu, vydajte sa do jej srdca – hlavného mesta Palerma. Prejdite sa kľukatými uličkami, kde na každom rohu pulzuje južanský temperament.

Naozaj živo je obzvlášť na trhovisku nazývanom Vucciria. Toto rušné miesto si rozhodne nesmiete nechať ujsť, nakoľko tu môžete ochutnať také gastronomické skvosty, ako sú varená sépia, chobotnica alebo grilovaný mečúň. Na trh sa vydajte, aj keď práve nebudete mať hlad, stačí sa kochať farbami, čerstvým tovarom, trhovcami a hektickou atmosférou tak typickou pre talianske trhovisko.

 

 

ČO NA SICÍLII OCHUTNAŤ

Sicílska kuchyňa je ovplyvnená arabskou kuchyňou. Na ostrove sa často stretnete s pikantnou, kyslou či sladkou úpravou jedla. Arabom ostrov vďačí za cassatu, sladký mrazený dezert, alebo medové mandľové rezy nazývané cubbaita. Z mandlí sa tiež vyrába veľmi obľúbená sicílska cukrovinka biscotti di mandorle, ktorú si dokonale vychutnáte s talianskou kávou.

Máte slabosť pre dary mora? V tom prípade bude pre vás Sicília ozajstným rajom. Tunajšou špecialitou je plnený mečúň a v jedálnom lístku ho hľadajte pod menom braccioli di pesce spada.

Ak bude popoludňajšie slnko ešte pekne žiariť, možno príde vhod osvieženie. V takom prípade siahnite po vyhlásených sicílskych citrónoch. Môžete ich jesť len tak, alebo ich pridať do vášho obľúbeného nápoja. Ich chuť je lahodne svieža. Uvidíte sami!

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?