Nejnovější aktuality

23.5.2018

Po stopách Romea a Júlie

Rozmanitosť talianskej krajiny zvádza k výletom. Či už vaše kroky vedú k moru, do hôr alebo do historických miest, vždy sa môžete tešiť na fotogenické scenérie, pohodovú atmosféru a vrelú pohostinnosť. Výnimkou nie je ani mesto preslávené najmä vďaka Shakespearovi. Vydajte sa na cestu po stopách Romea a Júlie, navštívte Veronu.

 

 

Čo nevynechať

 

Najväčším turistickým lákadlom mesta je jednoznačne slávny Júliin balkón. Nenechajte sa však zmiasť, Verona, to nie je len balkón, ponúka toho omnoho viac. Mesto je rozdelené riekou Adige, ktorá sa ním kľukatí v malebných zákrutách a na ktorej je postavených na desať mostov. Stredoveké centrum mesta je vďaka svojim historickým pamiatkam zaradené na zoznam UNESCO. Prechádzku môžete zahájiť v srdci mesta na námestí Piazza delle Erbe, kde môžete obdivovať rad architektonických pamiatok, ako sú napríklad Fontana di Madonna Verona, stĺp Colonna del Mercato, mramorová tribúna zo 16. storočia alebo najvyššia veronská veža Torre dei Lamberti. Námestie kedysi slúžilo ako rímske fórum, teraz sa na ňom pravidelne konajú trhy s množstvom lokálnych produktov.
Za návštevu rozhodne stojí aj tretí najväčší taliansky amfiteáter Arena di Verona. Tento krásne zachovaný antický amfiteáter bol postavený okolo roku 30 n. l. Vďaka jeho skvelej akustike je v lete využívaný k organizovaniu operných predstavení.

 

Čo ochutnať

 

Nie každý príde na chuť veronskej špecialite, ktorou je konské mäso, a ktoré sa väčšinou dusí na červenom víne. Neľakajte sa, vedľa tohto netradičného pokrmu ponúka veronská kuchyňa aj ďalšie alternatívy. Skúsiť môžete napríklad tzv. bigoli – špeciálny druh cestovín, ktoré pripomínajú špagety, sa tradične podáva so sardinkami. Ďalšou možnosťou je polenta gialla čiže žltá polenta – hustá kaša z jemne mletej kukurice.

 

Vychutnajte si výlet s nádychom romantiky!

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?