Nejnovější aktuality

24.4.2017

Pizza – kráľovná talianskej kuchyne

HISTÓRIA

Za prvopočiatkami pizze sa môžeme vydať do starovekého Egypta, kde Egypťania pripravovali pokrm v podobe jednoduchých plochých koláčov. Tento recept od nich neskôr prevzali Rimania, ktorí ho začali postupne upravovať. Do podoby, ktorú poznáme dnes, sa pizza dostala v priebehu 18. storočia. V tejto dobe tiež vznikali prvé pizzerie. Najznámejšia pizza na svete – pizza Margherita – bola po prvý raz upečená v Neapole v roku 1889.  Nedlho predtým si zjednotené Taliansko chcelo uctiť kráľovnú Margheritu, ktorá mesto navštívila, a tak miestny kuchár Rafael Esposito vymyslel pizzu v talianskych národných farbách: červenej (paradajka), zelenej (bazalka) a bielej (syr).

Chcete spoznať dobrú pizzeriu? Zamerajte sa na chuť tamojšej Margherity, tá odhalí pravého majstra pizzéra.

 

DOMÁCA PIZZA

O vytvorenie domácej pizze sa pokúšajú mnohí. A niet divu, podarená domáca pizza môže byť ozajstnou lahôdkou, ktorú zaiste ocenia všetci stravníci. Upiecť chutnú autentickú pizzu je umenie. Už ste sa o niečo takého pokúšali? Ako ste dopadli? My sa môžeme pochváliť, že sa nám domáca pizza podarila hneď na prvý raz. Nechajte sa inšpirovať našimi receptami a staňte sa majstrom pizze! Recepty na chutnú pizzu, ktoré zvládnu aj pizzéri začiatočníci, nájdete tu. Tak s chuťou do toho!

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?