Nejnovější aktuality

28.6.2018

Osviežte sa na najkrajších plážach Talianska

Talianske pobrežie patrí medzi veľmi obľúbené dovolenkové destinácie a rozhodne sa niet čomu diviť. Taliansko, to nie je len Bibione a Rimini. Keď zájdete o niekoľko sto kilometrov južnejšie, narazíte na tie najkrajšie talianske pláže s priezračným morom azúrovej farby. Poďme spoločne preskúmať to najlepšie, čo talianske pobrežie ponúka.

 

 

San Vito Lo Capo

 

San Vito Lo Capo je malé mestečko na severozápade Sicílie. Pokiaľ ste milovníci piesčitých pláží, bude sa vám tu určite páčiť. Mestečko je obmývané priezračným morom, v ktorom nájdete príjemné osvieženie. A pokiaľ sa budete potrebovať osviežiť aj zvnútra, ste na správnom mieste. Miestne pláže ponúkajú kompletný servis vrátane ležadiel, plážových barov a reštaurácií.

 

Chia

 

Aj druhý z najväčších talianskych ostrovov, Sardínia, ponúka idylické kúpanie. Jedným z príkladov sú pláže a zátoka Chia. Tá je lemovaná vysokými dunami z bieleho piesku. V kombinácii s tyrkysovou farbou mora sa vám môže zdať, že ste sa ocitli v ďalekom Karibiku. Radi by ste trochu adrenalínu? Potom využite priaznivo vanúci vietor a pokorte na surfe niekoľko vĺn.

 

Lama Monachile Cala Porto

 

V malebnom mestečku Polignano v Apúlii nájdete ďalšie z najkrajších talianskych pláží. Lama Monachile sa nachádza medzi skalnatými útesmi, na ktorých je postavené samotné mestečko. K pláži sa dostanete od antického mostu po dlhých kamenných schodoch. Vďaka priezračnému moru a čistote si pláž vyslúžila modrá vlajku. Pripravte sa ale, že v sezóne tu bude dosť plno…

 

 

Santa Maria dell’Isola

 

Skvelé kúpanie ponúka aj mestečko Tropea v regióne Kalábria. Dominantou mesta je kostol Santa Maria dell’Isola postavený na skalnatom útese. Útes je omývaný vlnami blankytného Tyrhénskeho mora a nájdete tu krásne pláže s pozvoľným vstupom do vody.

 

 

Cala Goloritze

 

Cala Goloritze je ďalšia z obľúbených pláží Sardínie. Nájdete ju na severovýchodnom pobreží ostrova. Nie bezdôvodne je obľúbená medzi horolezcami, ktorí merajú svoje sily na skalnej veži Punta Goloritze týčiacej sa nad plážou. Pokiaľ dávate prednosť okruhliakom a hrubému piesku, potom si na Cala Goloritze prídete na svoje.

 

Prajeme vám krásne leto zaliate talianskym slnkom!

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?