Nejnovější aktuality

2.11.2017

Miláno!

V túto ročnú dobu sa v Miláne znižujú nielen hodnoty na teplomere, ale aj počet turistov. Nebude vás tak sužovať horúčava ani davy cudzincov. Nepanuje tu chaos a aj vychýrená talianska hlučnosť je tomuto mestu cudzia. Jeseň mu skrátka pristane.

 

Miláno sa stalo sebavedomým centrom svetovej módy. Sídlia tu slávne odevné a obuvnícke značky a každý rok sa tu koná Milánsky týždeň módy. A v priebehu roku sa prehliadkovým molom stávajú tunajšie ulice. Miestni majú totiž vkus. A nielen na módu.

 

Čo ochutnať?

Milánske reštaurácie ponúkajú iné jedlá než tie, ktoré si bežne spojujeme s talianskou kuchyňou. Viac než cestovinám tu holdujú ryži, obilnej kaši a predovšetkým mäsu. Nemali by ste zabudnúť ochutnať typickú teľaciu kotletu cotoletta alla Milanese vo vajíčku a strúhanke, ktorá pripomína náš obaľovaný rezeň.

 

Zvuk má v Miláne okrem módy a vynikajúcej kuchyne tiež futbal. Miestnym klubom AC a Inter Miláno tu fandia veľké zástupy vášnivých fanúšikov. Talianski speváci zase svoje hlasivky rozozvučia v legendárnom opernom dome La Scala, ktorý patrí k tým najslávnejším vôbec.

 

Ódy sa spievajú tiež na miestnu architektúru. Na návštevu hlavných pamiatok mesta sa vyberte na námestie Piazza del Duomo. Symbolom Milána je majestátny Duomo di Milano, jeden z najväčších kostolov sveta. Príďte sem relaxovať na strechu katedrály a pozorovať nenútenú atmosféru tohto jedinečného mesta.

 

Sýýýýr!

 

Úsmev, prosím😊 Urobte ešte pár snímok a potom vyrazte ochutnávať miestne syrové špeciality. Veď neďaleko Milána vznikla naša milovaná gorgonzola a svoje sídlo tu našla aj spoločnosť Galbani.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?