Nejnovější aktuality

27.4.2018

Lucca: Nádych histórie uprostred Toskánska

Florencia, Pisa alebo Siena – to sú mestá, ktoré sú milovníkom Talianska a Toskánska dobre známe. Menej známe, avšak nemenej kúzelné, je 90 tisícové mesto Lucca. Obklopené starodávnymi hradbami ponúka svojim návštevníkom ničím nerušený výlet do histórie.

 

Čo nevynechať

 

Prehliadku mesta je dobré začať priamo v jeho srdci – historickom centre, do ktorého sa dostanete len jedinou zo siedmych mestských brán. Oproti ostatným toskánskym mestám vás určite milo prekvapí menší počet turistov. Budete si tak môcť dokonale vychutnať miestnu autentickú atmosféru. Dominantou mesta je rímskokatolícka katedrála svätého Martina, ktorú ocenia nielen milovníci architektúry.

Po prehliadke katedrály zamierte do výšok a prehliadnite si mesto z vtáčej perspektívy. K tomu vám dobre poslúži veža Torre Guinigi. Pokochajte sa úžasným výhľadom a užite si príjemný tieň, ktorý na samotnom vrchole veže zaisťujú veľké stromy.

 

Toskánska pohostinnosť

 

Taliansko a dobré jedlo k sebe skrátka patria a o Toskánsku to platí dvojnásobne. Ideálnym miestom k zastaveniu a vychutnaniu si toskánskych špecialít je námestie Piazza Anfiteatro lemované rôznymi obchodíkmi a reštauráciami. Vyberte si jednu z nich, prejdite do jej dvora a vychutnajte si to, na čo máte práve chuť. V Toskánsku nemôžete nikdy vybrať zle. Nezabudnite si taktiež nakúpiť dobroty domov – domáce cestoviny, sušené paradajky a vynikajúce šunky vám určite prídu vhod. O fľaške kvalitného toskánskeho vína ani nehovoriac…

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?