Nejnovější aktuality

22.1.2018

Livigno nikdy nesklame

Zima je v plnom prúde a horali už brázdia alpské kopce. Možno vás dovolenka iba čaká a pokiaľ ešte nemáte jasno kam tento rok vyraziť, tak pre vás máme pozvánku do zimného raja – talianskeho Livigna.

Lyže, snowboard, bežky, free ride, skialpy, telemark… Nech už vyznávate akýkoľvek druh zimného športu, v lombardskom stredisku Livigno si rozhodne prídete na svoje. Dôkladne upravené zjazdovky orientované na všetky svetové strany umožňujú celodenné cestovanie za slnkom, zatiaľ čo viac než 40 km skvelo udržiavaných bežeckých stôp láka k poriadnemu prebehnutiu sa.

Že vás tradičné zjazdy ani bežky nebavia? Nevadí! Livigno sa vyznačuje širokou ponukou voľného terénu so skvelými snehovými podmienkami počas celej sezóny. A pokiaľ si radi zaskáčete, potom sa môžete tešiť na jeden z najdokonalejších snowparkov v Európe!

Tak ako, nalákali sme vás? Ešte nie? V tom prípade musíme dodať, že Livigno sa honosí množstvom tradičných regionálnych pokrmov, ktoré vám isto dodajú energiu po náročných športových výkonoch. Potraviny majú základ v kvalitných miestnych surovinách. Ide predovšetkým o pohánkovú múku, regionálne syry a salámy. Pri návšteve Livigna by ste nemali vynechať Pizzoccheri – pohánkové rezance s kapustou, syrom, zemiakmi a maslom. Za hriech tiež stoja aj tzv. Sciatt – bochníky z pohánkového cesta plnené syrom.

Tak už balíte? Prajeme vám dni plné slnka, kvalitného snehu a dobrú chuť.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?