Nejnovější aktuality

10.8.2018

Talianske prázdniny s deťmi

Prázdniny nekončia! Pokiaľ premýšľate, kam tento rok cez leto ešte vyraziť, máme pre vás niekoľko tipov na krásne talianske pláže, kde si veľa zábavy užijete ako vy, tak aj vaše deti. Začínajte baliť kufre… Vyrážame!

 

Lignano Sabbiadoro

Letovisko Lignano má polohu príjemne dosiahnuteľnú autom, zo Slovenska vám cesta potrvá asi 8 hodín. Lignano leží na brehu Jadranského mora na polostrove blízko Laguny di Marano. Počas dovolenky s deťmi iste oceníte dlhé pláže s pozvoľným vstupom do vody a veľa vodných i suchozemských atrakcií, vrátane zoo, aquaparku a zábavných parkov.

 

Caorle

Mestečko Caorle, tiež prezývané „malé Benátky“, leží 70 km od svojho väčšieho súrodenca. Počas dovolenky si tak môžete do Benátok urobiť jednodenný výlet. Pokiaľ sa však rozhodnete zostať len v Caorle, tiež chybu neurobíte. Jeho dve tisíc rokov staré historické centrum má rozhodne čo ponúknuť.

Po prechádzke v malebných uličkách nájdete osvieženie na 18 km dlhej pláži s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do vody. More je v tejto oblasti veľmi čisté. Ale pokiaľ ste milovníci hlavne podmorského sveta, nebudú pre vás vody v Caorle to pravé, živočíchov a koraly budete hľadať ťažko. Ale to na druhej stane rodiny s deťmi ocenia.

 

 

Lido di Jesolo

Najväčšie stredisko Benátskej riviéry nájdete na sever od Benátok. K výletu do hlavného mesta regiónu môžete využiť romantický parník – vaporetto. Avšak aj v samotnom Lido di Jesolo nájdete príjemné historické centrum s obchodíkmi s miestnymi špecialitami, bary a reštaurácie.

Tunajšie pláže sú dobre vybavené a udržiavané. Turistov lákajú hlavne vďaka svojmu bielemu piesku z Dolomitov. Deti ocenia mierny vstup do vody a more zábavy, napríklad vodný park Aqualandia alebo lunapark Jesolandia.

Taliansko dokáže skrátka skvelo pohostiť ako dospelých, tak aj deti. Prajeme šťastnú cestu, nech už zvolíte akúkoľvek destináciu!

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?