Nejnovější aktuality

12.5.2017

História a dokonalý relax – to je Toskánsko

Popri prírodných krásach sa pri návšteve Toskánska môžete takisto kochať stredovekými dedinkami či historickými mestami s kultúrnymi pamiatkami. A hneď ako vás všetko to poznávanie unaví, príjemne sa zrelaxujete v jedných z vychýrených toskánskych kúpeľov a zároveň sa odmeníte niektorými z delikátnych talianskych pochutín. Príjemná predstava, však?

KULTÚRNE PAMIATKY

Florencia

Pri návšteve Toskánska rozhodne nesmiete vynechať romantickú Florenciu plnú historických a kultúrnych pamiatok. Po návšteve Akadémie krásnych umení so sochou Dávida a Katedrály Santa Maria del Fiore si nenechajte ujsť dych berúci panoramatický výhľad na mesto z Piazzale Michelangelo.

Pisa

Kto by nepoznal Pisu a jej Šikmú vežu. Aj toto chýrne mesto sa nachádza práve v Toskánsku. Vlakom z Florencie sa sem dostanete zhruba za hodinu. Po zdolaní 294 schodov a pokochaní sa pohľadom z unikátnej talianskej pamiatky môžete zamieriť rovno k moru. Autobusom sa k nemu dostanete zhruba za 20 minút.

 

RELAX PO TOSKÁNSKY

Toskánske kúpele

Keď vás všetky pamiatky zmôžu natoľko, že budete potrebovať poriadny oddych, zamierte do vychýrených toskánskych kúpeľov. Na výber ich je hneď niekoľko – mestečká Montecatini, Saturnia alebo v neposlednom rade malebné, na kopci vystavané Montepulciano. Medzi pravé toskánske bohatstvo však patria termálne pramene vyvierajúce vo voľnej prírode. Tie si však miestni starostlivo strážia a nájsť k nim cestu je teda veľmi ťažké. Ak sa vám to predsa podarí, nebudete musieť kúpeľ zdieľať s desiatkami ďalších turistov.

Toskánske špeciality

Návšteva Talianska sa nezaobíde bez ochutnávky tamojších špecialít a vedzte, že v Toskánsku srdce gurmánov zaplesá. Nutnosťou je ochutnať olivy a víno z miestnych svahov. Na trhu si potom zaobstaráte sladké paradajky, toskánske hríby a nepreberné množstvo aromatických byliniek. Jedáci iste ocenia toskánsku špecialitu zvanú bistecca fiorentina, ide o t-bone steak z mäsa bieleho plemena dobytka.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?