Nejnovější aktuality

28.6.2018

Morom obmývané Bogliasco

A Bogliasco poznáte? Nie? No tak sa poďte zoznámiť! Bogliasco je malé mestečko ležiace v Janovskom zálive na pobreží Ligúrskeho mora. Jeho rozloha je len 4,4 km² a žije v ňom okolo 4 500 obyvateľov. Ideálne miesto na pokojný letný výlet, čo hovoríte?

 

 

Kedy vyraziť?

 

Vhodným mesiacom na návštevu Bogliasca a celej Ligúrskej riviéry je august. Aj keď majú v tomto čase dovolenku aj Taliani, nebojte sa, že by ste na plážach bojovali o miesto. Prekrásne pláže mestečka sú skvelým miestom pre chvíle dovolenkového relaxu. V auguste sa tiež koná veľa slávností, či už sú to oslavy mora sprevádzané ohňostrojmi, koncerty, alebo cirkevné obrady. Keď budete mať šťastie, môžete zažiť pravú taliansku atmosféru spoločne s miestnymi.

 

 

Kam na výlet?

 

Okrem pohodového kúpania ponúka Bogliasco aj rad historických pamiatok. Za návštevu rozhodne stojí kostol Natività di Maria Santissima alebo originálny most z 13. storočia. Až budete mať mestečko prechodené krížom krážom, vydajte sa do 11 kilometrov vzdialeného hlavného mesta Ligúrie – Janova. Okrem jedného z najväčších prístavov Stredomoria môžete obdivovať i historické centrum. Jeho časť je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

 

 

Čo ochutnať?

 

Ligúrska kuchyňa je založená predovšetkým na daroch mora. Neváhajte si pochutnať na tých najčerstvejších špecialitách. K dobrému jedlu samozrejme patrí dobré víno, ktoré sa v regiónu pestuje. Vyskúšať môžete napríklad tradičnú odrodu pigato.

 

Prajeme vám to najchutnejšie leto!

 

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?

Na bicykli, na motorke alebo po svojich… Nech už zvolíte akýkoľvek variant scenérie priesmyku, Passo di Giau vám určite vyrazí dych. Vydajte sa do talianskych Dolomitov objaviť túto jedinečnú šou.