Nejnovější aktuality

15.2.2018

Zimná Florencia len pre Vás

V sprievodcoch sa dozviete, že najvhodnejšou dobou pre návštevu Florencie je jar alebo začiatok jesene. Pokiaľ sa ale do metropole Toskánska vydáte v zimných mesiacoch, budete si ju môcť vychutnať bez turistov plnými dúškami.

 

Čo nevynechať

 

Dominantou mesta je jednoznačne katedrála Santa Marie Del Fiore, na ktorú neomylne narazíte počas túlania sa v úzkych uličkách starého mesta. Milovníci umenia nesmú vynechať slávnu galériu Uffizi so zbierkami majstrov renesancie. Starodávnemu centru zlatníkov dominuje most Ponte Vecchio, ktorý originálna spája dve mestské časti. Panoramatický výhľad na celé mesto sa vám naskytne z vrcholu Piazzale Michelangelo, kde sa budete môcť vyfotiť so slávnou sochou Dávida. Ešte krajšie predstavenie Florencie sa vám ale naskytne kúsok od baziliky San eMiniato.

 

Čo ochutnať

 

Výlet do Talianska sľubuje vedľa kultúrnych zážitkov aj zážitky gastronomické. Piliere florentskej kuchyne, to sú chlieb, extra panenský olivový olej, grilované mäso (hlavne slávny florentský biftek) a vynikajúce toskánske víno. Možno vás prekvapí florentská obľúbenosť bielych fazúľ. Tie ochutnáte napríklad v šaláte Tonno e fagioli doplnenom o kúsky tuniaka v olivovom oleji. Milovníci syra zase ocenia šalát Baccelli e pecorino, v ktorom sa snúbia mladé široké fazule s ovčím syrom.

 

Nemajte strach z počasia

 

Hoci sú vo Florencii zimné mesiace chladnejšie, nemusíte si s počasím robiť zbytočné starosti. Toskánska klíma ponúka i počas zimy veľa krásnych dní. Tak baľte kufre a vyrazte za kultúrnym a gastronomickým poznaním!

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?