Nejnovější aktuality

14.3.2018

Burano – najpestrejší ostrov benátskej lagúny

S prichádzajúcou jarou sa v nás začínajú prebúdzať cestovateľské chúťky. Ešte pred tým, než sa príroda úplne sfarbí, môžete sa vydať na pestrofarebný ostrov Burano a načerpať tam po dlhej zime energiu.

Burano je jedným zo šiestich ostrovov Benátskej lagúny. Priamo z Benátok sa na neho dostanete zhruba za hodinu menším parníkom. Táto plavba vás prenesie z rušného mesta do oázy ticha – pomaly sa prebúdzajúceho pokojného rybárskeho mestečka, kde sa zastavil čas. Posaďte sa do jednej z kaviarni na brehu hlavného kanálu, vychutnajte si pravé talianske espreso a nasajte atmosféru.

Kde sa vzali farebné domy? V minulosti si ich rybári natierali pestrými farbami, aby na ne videli už z diaľky a ľahšie si tak určili smer. Ani v súčasnej dobe nepodlieha farebnosť domov žiadnym reguláciám a práve vďaka tomu sa Burano stalo tak atraktívnym.

A pretože je to hlavne rybársky ostrov, nemali by ste si nechať ujsť miestne morské špeciality. Ponuka jednotlivých reštaurácií sa často mení podľa aktuálnych úlovkoch tunajších rybárov. Zastavte sa a chvíľu len tak vnímajte atmosféru.

Viete, kedy a kde sa na Sardínii najete ešte viac a lepšie, ako obyčajne? Počas jesenných mesiacov v regióne Barbagia!

Slnečné počasie, teploty okolo príjemných 26 stupňov, more ešte teplé z práve končiaceho leta, turistická sezóna na konci, príjemní ľudia, skvelé jedlo a pitie.

Odkladali ste si dovolenku až na september? Alebo ste sa cez prázdniny len dostatočne nenabažili mora a plážovej pohody?